Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Bayramlar kardeşliğin simgesi
13 Kasım 2010 Cumartesi 11:14
Bayramlar kardeşliğin simgesi
Bayramlar kardeşliğin simgesi
İl Genel Meclisi  Başkanı Sinan Aydın Kurban bayramı nedeniyle mesaj yayınladı. Aydın masajında Kurban bayramının sevginin kardeşliğin en mükemmel şekilde kedini gösterdiği günlerden olduğunu belirtti.
Bayramlarlarda paylaşma ve dayanışma gibi değerlerin yeniden kazanıldığına dikkat çeken açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Bayramlar paylaşma ve dayanışma gibi insani değerlerimizi yeniden kazanmamıza,  toplumda barış ve huzur ortamının yaygınlaşmasına, kulluk bilincimizin canlanmasına vesile olan müstesna zaman dilimleridir. Aynı zamanda bayramlar, gündelik hayatın yoğun koşuşturması içinde yalnızlaşan ve en yakınlarına bile zaman ayırmakta zorlanan günümüz insanının bir nebze olsun durup düşünmesine, kısır çekişmelerden, anlamsız kırgınlıklardan uzaklaşarak çevresindekileri fark etmesine, akrabalık ve komşuluk bağlarını kuvvetlendirmesine imkân sağlayan özel günlerdir.
Kurban Bayramı'nda kurban kesmenin amaçları, Allah'a yakınlaşmak, adanmışlık derecesini göstermek, ilâhî rızayı kazanmaktır. Bunun yanı sıra maddî durumlarının yetersiz olması sebebiyle kurban kesemeyenlere yardımda bulunmak da kurban kesmenin bir sebebidir. Bu anlamda bayramları iyi değerlendirmek gerekir.
Bu duygularla bayramınızı kutlar, bayramın getirdiği kardeşlik, dayanışma ve kaynaşma ruhu ile tüm dünyanın barış, huzur ve esenlik içinde yaşamasını Cenâb-ı Hak’tan niyaz ederim.”
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR