Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Gazeteciler Gününü Kutladı - Aydın
10 Ocak 2011 Pazartesi 10:38
Aydın İl Başkanı Ömer Özmen Gazeteciler Gününü Kutladı - Aydın
Has Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, yaptığı açıklama ile 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü’nü kutladı.
Has Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, yaptığı açıklama ile 10 Ocak Çalışan gazeteciler Günü’nü kutladı. Özmen açıklamasında şunları kaydetti:”Gazetecilik günümüzün en etkili ve zor mesleklerinden biridir ve büyük fedakârlıklarla yapılmaktadır. Kamusal bir görevi yerine getiren gazetecilerin sağlıklı bir kamuoyunun oluşmasında büyük katkısı vardır. Sağlıklı bir kamuoyunun oluşturulması da hiç şüphesiz, halkın doğru bilgilendirilmesi ve gazetecilere özgür bir çalışması ortamın hazırlanması ile mümkündür. Basının uluslar arası standartlara ulaşması için basın özgürlüğünün önündeki engellerin kaldırılması ve gazetecilerin haklarının korunması ve iyileştirilmesi için gerekli yasal çalışmaların yapılması şarttır.

Demokrasinin güçlenmesi için basının haberleri kamuoyu ile tarafsız bir şekilde paylaşması toplumun aydınlanması için büyük önem arz etmektedir. Demokrasimizin vazgeçilmez unsurları arasında yer alan basın, siyasi, ekonomik ve kültürel değerlerin taşınmasında önemli görevler üstlenmektedir.

Çalışan gazetecilerin önemli haklar kazandığı bir tarih olan 10 Ocak, 212 sayılı Kanunun yürürlüğe girdiği 1961’den bu yana ülkemizde Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu önemli günde bütün gazetecilere emeklerinin sömürülmediği, daha iyi imkânlara kavuştuğu tehdit ve baskılardan uzak olduğu bir ortama kavuşmalarını diliyor ve bütün gazetecilerin '10 Ocak Çalışan Gazeteciler' bayramını kutluyoruz”

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR