Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Kaymakam Su; “Turizm Yoğun Emek Gerektiren Bir Sektördür”-Hatay
16 Nisan 2011 Cumartesi 10:06
Kaymakam Su; “Turizm Yoğun Emek Gerektiren Bir Sektördür”-Hatay
İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Kaymakam Su mesajında; “Turizm insanların sürekli yaşadıkları yer dışında yaptıkları seyahatler ve gittikleri yerlerde geçici konaklamasından doğan ihtiyaçlarının karşılanması ile ilgili sosyo-ekonomik faaliyetlerdir” dedi.
Kaymakam Su mesajının devamında, turizmi halkları ve kültürleri birbirine yakınlaştıran bir uzlaşı projesi olarak nitelendirirken ayrıca şu görüşlere yer verdi;
“Ulusal ve uluslararası alanlarda turizmin; yatırımları ve iş hacmini geliştiren, gelir yaratan, döviz sağlayan, yeni istihdam alanları açan, sosyal ve kültürel hayatı etkileyen, siyasal bakımdan da önemli toplumsal ve insani fonksiyonların gerçekleştirilmesini kolaylaştıran bir nitelik kazanması, özellikle gelişmekte olan ülkelerin dikkatinin, bu endüstri üzerinde yoğunlaşmasına neden olmuştur.
Bu ülkelerin karşılaştıkları ekonomik darboğazların aşılmasında turizmin yarattığı dinamik ekonomik etkiler, diğer sektörlere canlılık kazandırması, kazanılan döviz gelirlerinin ihracat ve Gayri Safi Milli Hâsıla (GSMH) içindeki payının artması ve yarattığı istihdam olanakları, turizm sektörünün ülke ekonomilerindeki önemini hızla arttırmaktadır. Halkları ve kültürleri birbirine yakınlaştıran turizm, küresel olduğu kadar ulusal anlamda da bir barış ve uzlaşı projesidir. Ayrıca sürdürülebilir bir çevreciliğin, kaynakların doğru kullanımı ile bugünkü ve gelecekteki yaşam kalitesinin iyileştirilmesinde önemli misyon üstlenmektedir.”
Sektörün Gelişmesine Emek Verenlere Başarılar
Kaymakam Su, açıklamasının sonunda ise; “Ülkemiz bugün turizm pazarında Akdeniz Bölgesi’nin en hızlı büyüyen destinasyonlarından biri haline gelmiş, son on yıldır bir yapısal değişikliğe gitmiştir. Bu değişiklik, turizm sektörünün çalışma biçimi ve koşullarının uluslararası standartlara uyum göstermeye başlaması biçimindedir. Turizm; emek, yoğun hizmet veren bir sektördür. Turizm sektörü vasıtasıyla edinilecek olumlu imaj, iyi bir Türkiye markasıyla uluslararası siyasal-sosyal ve ekonomik tüm gelişim ve oluşumlarda daha üstün bir etki gücü elde edinmemizi sağlayacaktır. Dünyada ve ülkemizde modernleşme ve barışın kurumsallaşmasına turizm sektörünün önemli katkılarda bulunduğunu unutmamamız gerekir. Turizmin ulusal ekonomilere katkısının yanı sıra, uluslararası kültürel ve toplumsal iletişimi sağlayıcı ve bütünleştirici rolünün tüm dünyada egemen olması dileğiyle, ‘Turizm Haftası’nı kutluyor, sektörün gelişmesine emek veren herkese başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR