Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı ,10 Kasım Mesajı
10 Kasım 2011 Perşembe 10:24
Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı ,10 Kasım Mesajı
Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı ,10 Kasım Mesajı

Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı , Büyük Önder Atatürk'ün 10 Kasım 1938'de ebediyete intikal edişinin 73. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Arı mesajında İstiklal Savaşı Başkomutanı ve Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü saygı ve rahmetle andığını ifade ederek, “Türk Ulusu, Atatürk'ü hiçbir zaman unutmamış ve unutmayacaktır. Ulusumuz, ilke ve devrimlerine, düşünce sistemine ve Cumhuriyetimize her koşulda sahip çıkmaktadır. Atamızın mirası olan temeli tam bağımsızlık , ilke ve devrimlerine sahip çıkmak , Devletimizin birliği, Ulusumuzun varlığı için yaşamsal önemdedir. Yurdumuzu işgal eden dünyanın en güçlü devletlerini yenmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk düşmanlarının bile saydığı büyük bir liderdir. Böyle büyük bir değere sahip olduğumuz için Türk ulusu olarak şanslıyız. Milli ekonomiye, tarihimize, kültürümüze, tüm değerlerimize sahip çıkmak Mustafa Kemal'in yolunda olmak demektir. Yurdumuzun imarı ve kalkınması, halkımızın refah ve mutluluğu için yapmakta olduğumuz çalışmalarda yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir” sözlerine yer verdi.

Mesajında “Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olacağını, eserlerini yaşatmak için çalışacağımızı içtenlikle ifade etmek istiyoruz” ifadelerine yer veren Antalya İl Genel Meclisi Başkanı Cavit Arı, Türk Ulusunun bağımsızlık savaşının önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetin kurucusu Atatürk'ü sonsuza kadar yaşatmayı sürdüreceğini kaydetti.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR