Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Halk Sağlığı Müdürlüğü''nden Sağlıklı Beslenme Çalışmaları
31 Temmuz 2012 Salı 10:33
Halk Sağlığı Müdürlüğü''nden Sağlıklı Beslenme Çalışmaları
Halk Sağlığı Müdürlüğü''nden Sağlıklı Beslenme Çalışmaları
Sivas İl Halk Sağlığı Müdürü Uz. Dr. Levent Sağlam, 'Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat' programı çerçevesinde iki aile sağlığı merkezinde diyetisyen görevlendirildiğini söyledi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Uz. Dr. Levent Sağlam, Türkiye'de görülme sıklığı giderek artan obezite ile mücadele edebilmek için bakanlıkça hayata geçirilen 'Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat' programı çerçevesinde Şeyh Şamil ve Emek Aile Sağlığı Merkezleri'nde diyetisyen görevlendirildiğini kaydetti. Sağlam, "Bu programın amacı, bireyleri yeterli ve dengeli beslenme ile düzenli fiziksel aktivite konularında bilinçlendirmektir. Böylelikle insanımızın yaşam kalitesini ve süresini olumsuz yönde etkileyen, ülke ekonomisinde ciddi kayıplara yol açan obezite ile etkin şekilde mücadele etmek öncelikli hedefimizdir.

Sağlıklı beslenen ve hareketli yaşam süren toplumlar oluşturarak obezitenin zemin hazırladığı kalp-damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon ve kas-iskelet sistemi hastalıkları görülme sıklığını en aza indirgemek ana hedefimizdir. Türkiye 'Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat' programı kapsamında obezite açısından riskli bireyler ile uygun diyete ihtiyacı olan kişilerin sağlık kuruluşlarımıza ulaşılabilirliğini kolaylaştırmak ve zamanında önlem almak amacıyla ilimizde iki aile sağlığı merkezimize diyetisyen görevlendirilmiştir. Görevlendirme periyodu haftanın pazartesi günleri Şeyh Şamil Aile Sağlığı Merkezi'nde, Perşembe günleri ise Emek Aile sağlığı Merkezi'nde olacaktır. Bu bölgede ikamet eden, Beden Kitle İndeksi (BKİ) yüksek olan ya da kilolu olduğunu düşünen vatandaşlarımızın belirlenen günlerde ilgili Aile Sağlığı Merkezlerimize başvurmaları yeterli olacaktır." diye konuştu.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR