Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Osmaniye Belediyesi Öğrenci Servislerini tek tek denetleniyor
22 Eylül 2012 Cumartesi 12:21
Osmaniye Belediyesi Öğrenci Servislerini tek tek denetleniyor
Osmaniye'de 4 ayrı firmada çalışan 110 öğrenci servisi Osmaniye Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü ve Zabıta Trafik tarafından tek tek denetleniyor

Özel izin belgesi ile Yeni eğitim ve Öğretime başlayan öğrenci servisleri Araç Uygunluk Belgesi alabilmek için denetimden geçiyor.

Öğrenci servis araçları belediye ekiplerince koltuk sayısından, emniyet kemerine, araçların dış görünüşünden camların koruma bariyerlerine kadar pek çok konuda tek tek kontrol ediliyor. Araçların içerisinin donanımı ve alet edevata kadar her konuyu tek tek incelediklerini ifade eden Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Balkaya, "2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında tüm öğrencilere başarılar dilerim. Kazasız bir yıl geçirmelerini temenni ederim. Belediye olarak öğrenci servislerine emanet edilen yavrularımızın sorunsuz ve güvenli bir şekilde okullarına götürülüp getirilmesini sağlamak için bu denetimleri titizlikle yapıyoruz. Bu konuda Trafik İl Müdürlüğümüz ile koordineli bir çalışma içerisindeyiz. Servis şoförlerimizin yerine getirmesi gereken tüm sorumlulukları yapması için taviz vermeden bu denetlememizi yapıyoruz. Bu denetlemeler sonucunda gerekli şartlara uyan servislere araç uygunluk belgesi veriyoruz" şeklinde konuştu.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR