Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Antalya İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları Başladı
02 Kasım 2012 Cuma 11:58
Antalya İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları Başladı
Antalya İl Genel Meclisi Kasım Ayı Toplantıları Başladı

Antalya İl Genel Meclisi kasım ayı toplantılara, Meclis Başkanı Cavit Arı başkanlığında başladı.

Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından bir konuşma yapan İl Genel Meclisi Başkanı Arı, Anayasa'nın 127. maddesine göre Türkiye'deki mevcut 3 yerel yönetimden birisinin özel idareler olduğunu söyledi.

İl Özel İdaresi'nin Osmanlı döneminden bu yana idari sistemin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden Arı, "Özel İdareler 148 yıldır Türk idare sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır. İl Genel Meclislerinin kararları doğrultusunda tarihsel birikimiyle, deneyimli kadrolarıyla illerin eğitim, sağlık, kırsal kalkınma, tarım, gençlik ve spor, kültür ve turizm, sosyal hizmetler alanlarında çok düşük bir bütçeye rağmen önemli hizmetler vermiştir. Ülkemizin en ücra köşelerindeki köylere en zor şartlarda yerel hizmetler götürmüşlerdir" dedi.

Demokrasinin en yalın şekilde yaşandığı birikimin yok edilmemesi gerektiğini kaydeden Arı, özel idarelerin kapatılmasına ve il genel meclislerin kaldırılmasına karşı olduğunu söyledi.

Daha sonra İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda devam eden toplantının açılışında konuşan Arı, 2013 yılı bütçesinin Antalya'ya hayırlı olmasını diledi.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR