Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Şahinbey Belediyesi'nin Bütçesinin Yüzde 80''ini Yatırıma-GAZİANTEP
21 Mayıs 2013 Salı 10:43
Şahinbey Belediyesi'nin Bütçesinin Yüzde 80''ini Yatırıma-GAZİANTEP
2009 yılında 92 Milyon TL olan belediye bütçesini 2013 yılında 637 Milyon 350 bin TL’ye çıkardıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu
2009 yılında 92 Milyon TL olan belediye bütçesini 2013 yılında 637 Milyon 350 bin TL’ye çıkardıklarını ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Bütçemizi 7 kat arttırdık ki bu artış vatandaşımıza hizmet olarak geri dönüyor. Bütçemizin yüzde seksenini yatırım bütçesi olarak kullanıyoruz” dedi.

AK Parti İl Kadın Kolları tarafından yapılan haftalık toplantıya davet edilen Başkan Tahmazoğlu, üyelerin sorularını cevaplayarak, çalışmalar hakkında bilgiler verdi. 5 bölgede Türkiye’ye örnek gösterilen bir kentsel dönüşüm çalışması yaptıklarını kaydeden Başkan Tahmazoğlu, “Bu kapsamda kamulaştırma için son 4 yılda 262 milyon TL harcadık. Depreme dayanıksız 2 bin 445 evin kamulaştırmasını yaparak yıkımlarını gerçekleştirdik. Belediye olarak 5 bin konut yapıyoruz. Bu konutlarımızın bir kısmını dar gelirli vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yapmak için kura ile devrettik. Yine Çamlıca ve Yeşilvadi’de yapımı devam eden konutlarımızı önümüzdeki aylarda satışa sunacağız. Son 4 yılda bütçemizi 7 kat arttırdık ki bu artış vatandaşımıza hizmet olarak geri dönüyor. Bütçemizin yüzde seksenini yatırım bütçesi olarak kullanıyoruz. 11 olan sosyal tesisimize 44 adet yenisini ekleyerek, 55’e çıkardık. Sosyal tesislerimizde 74 bin 970 kursiyerimiz faydalandı. Şuanda 30 ayrı branşta 31 bin 167 kursiyerimiz faydalanmaktadır. Yine sokak sağlıklaştırma kapsamında 7 kilometrelik bir çalışma yapıyoruz. Tarihi yapıları restore ediyoruz. Merkeze insanı koyan ve insan odaklı çalışmalar sergileyen Belediyemiz, daha modern ve yaşanabilir bir Şahinbey için birbirinden özel projeleri insanımızla buluşturmaya devam ediyor” dedi.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR