Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Kaymakam Turan, yurt inşaatlarını inceledi-GAZİANTEP
06 Eylül 2013 Cuma 10:19
Kaymakam Turan, yurt inşaatlarını inceledi-GAZİANTEP
Kaymakam Turan, yurt inşaatlarını inceledi
Gaziantep merkez Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan ve yapımı devam eden toplam 900 öğrenci kapasiteli,Şahinbey Anadolu lisesi yurt inşaatı, Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi Yurt İnşaatı, Akşemsettin Anadolu Lisesi Yurt inşaatı’nda incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
Kaymakam Turan, Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfa Müdürü Sedat Canpolat ile birlikte çalışmaların devam ettiği inşaatları bir bir gezerek hem yetkililerden inşaatların ne zaman tamamlanacağını sordu ve hem de kullanılan malzemeleri inceledi. İnşaatlarda çalışan işçilerle de sohbet eden Kaymakam Uğur Turan, Emine Konukoğlu Anadolu Lisesi yurt inşaatına kendi elleriyle tuğla dizerek inşaat yapımına katkıda bulundu.

Kaymakam Uğur Turan, “Şahinbey Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırdığımız ve inşaat çalışmaları devam eden üç öğrenci yurdunu gezdik. Bu üç yurt’tan iki tanesi 2013 – 4014 Eğitim Öğretim yılana yetişecek. Bu yurtlar teslim edildiği andan itibaren öğrencilerimizi almaya başlayacağız” dedi.

KIZ – ERKEK ÖĞRENCİLER YARI YARIYA OLACAK
Yapımı devam eden yurtların 300 öğrenci kapasiteli olduğunu ve yurtlarda 150 kız, 150 erkek öğrencinin kalacağını ifade eden Turan,” Yapımı devam eden yurtlarımız 300 öğrenci kapasiteli ve buralarda 150 kız, 150 erkek öğrencimiz kalacak. Üç yurdumuz tamamlandığında toplam 900 öğrencimiz bu yurtlarda kalabilecek. Ayrıca, yurtları çağın tüm gereksinimlerini içine alabilecek şekilde dizayn ediyoruz. Odalar iki ve üç öğrenci kapasiteli, engelli asansörleri, bekleme salonları, ışığı, ısısı, çevresi ve yeşil alanları ile modern birer yurt olacaklar” diye konuştu.

İNŞAATLAR KALİTELİ VE SAĞLIKLI
Kaymakam Uğur Turan, inşaatların son derece kaliteli malzemeler kullanılarak yapıldığını da sözlerine ekleyerek yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:
“Mevcut proje çerçevesinde inşaat kalitesi olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı teknik elemanların kontrolünde inşaatların son derece sağlam ve sağlıklı olduğunu gördük.
Yaptığımız incelemelerde eksikleri görme fırsatı bulduk ve bunların bir an önce giderilmesi talimatlarını verdik. Amacımız bu yurtlarda kalacak öğrencilerimizin huzuruna iyi bir şekilde çıkmak ve bu yurtlarda kalacakları süre içerisinde bir sorunla karşılaşmamalarını sağlamaktır.
İnşaatların seyrinde ve yapım aşamasında bir aksaklık yok ve belirlenen tarihlerde teslim edeceklerini gördüğümüzde daha mutlu olduk. Bunda Gaziantep’in inşaat mevsimi olarak çok iyi şartlara bağlı olmasının da rolü çok büyük. Türkiye Cumhuriyeti Devleti son yıllarda dünyanın imrendiği bir ülke oluyor. Her alanda çok güzel çalışmalar yapılıyor ve bu alanlar arasında eğitim çok önemli bir yer tutuyor. Gaziantep’te ülkenin ileri gitmesinde önemli bir basamak oluyor. Kentimize, bu üç yurdun kazandırılmasında çok büyük emekleri olan ve bize maddi manevi desteğini esirgemeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız sayın Fatma Şahin’e tüm hemşehrilerimiz ve yurtlarımızda kalacak olan öğrencilerimiz ile aileleri adına teşekkür ediyorum”
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR