Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Muğla Valilik'te 2. bayan vali!
22 Nisan 2014 Salı 14:45
Muğla Valilik'te 2. bayan vali!
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu temsili olarak bir kız öğrenciye teslim etti.

Ulusal Egemenlik ve  Çocuk  Bayramı kapsamındaVali Güvençer'i ziyaret eden öğrencilerden Menteşe Kocamustafendi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi  İdil Cemre Demir, Türkiye'nin ilk bayan valisi Lale Aytaman'ın ardından valilik koltuğuna oturan ikinci isim oldu.

Vali Güvençer'i, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Önder Uçrak, Kocamustafendi İlkokulu Müdürü Kamil Telli ile öğrenciler İdil Cemre Demir ve Berkay Kalyoncu, 75.  Yıl  Anaokulu Müdürü Türkan Ovacık ile öğrencileri Egemen Üzerek ve Derinsu Irmak, öğretmenler ve veliler hazır bulundu. Ziyarete gelen öğrenciler Vali Güvençer'e makamında çiçek verdi. Daha sonra, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in makam koltuğuna Kocamustafendi İlkokulu 4. sınıf öğrencisi İdil Cemre Demir oturdu. Temsili olarak Muğla Valisi olan Bayan Vali İdil Cemre Demir: "Bu bayramı bize Atamız hediye etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk  Bayramı'nın bize hediye edilmesinden dolayı çok gururluyuz" dedi.

Muğla için yapacağı çalışmalara değinen Bayan Vali Demir: "Muğla bildiğiniz gibi Büyükşehir oldu. Kışın  çocukların  oynayabileceği, aileleri ile vakit geçirebilecekleri yer yok. Kışla gibi parklar var ama  çocukların  oynayabileceği kapalı alan yok.  Çocukların  rahatlıkla oyun oynayabileceği yerlerin yapılmasını istiyorum. Kapalı oyun alanlarının olması çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Diğer yandan  çocukların  geçmişini tanıyabilmeleri için kültüreletkinlikler  yapılmasını istiyorum. Hastaneler yenilenebilir. Okullar teknolojik alanda çok ileri değil. Eğitim gördüğümüz sınıflar konforlu değil. Sınıfları daha konforlu hale getirebiliriz. Okulun  tarihi  dokusunu değiştirmeden geliştirebiliriz. Kocamustafendi iyi bir okul. Laboratuarlar ve kütüphaneler daha da zenginleştirilebilir. Muğla ile ilgili iyi şeyler düşünüyorum. İnşallah daha ileriye götürmeye çalışacağız" diye  konuştu.
Çocuklarla  uzun bir süre sohbet eden Vali Güvençer,  çocuklara  kitap okuma alışkanlığını arttırmak, insanlara kütüphaneye gitme alışkanlığı kazandırmak için neler yapılmalı? Bu ulusal bir sorun. Sizce bu konuda ne yapmalıyız sorusunu yöneltti.

Kitap okuma alışkanlığının  çocukken  başladığını belirten temsili Vali Demir, "Çocuklara  kitap okuma alışkanlığını kazandırmak gerekiyor. Anne-babalar  çocukların  kitap okumasını sağlayabilir.  Çocuklar  televizyon ve bilgisayar yüzünden çok fazla kitap okumuyor. Anne babalar tarafından bazı kurallar koyulabilir. Kitap geleceğe de yön veriyor. Ben mesela kütüphaneye üyeyim. Sınıf, okul ve  çocuk  kütüphanesinden kitaplarımı ediniyorum" dedi.

Muğla'nın daha iyi hizmetleri hak etiğini vurgulayan Vali Güvençer ise yaptığı  konuşmada: "Tüm öğrenciler sizden çok şey bekliyor. Yapacağınız hizmetler onların hem bugünlerine, hem de yarınlarına katkıda bulunacak. İnsanlar daha iyi bir Muğla'yı hak ediyor. Muğla çok güzel bir şehir. Baktığımız zaman Muğla'nın daha iyi olacağına dair ümitlenmek için çok sebebimiz var. Muğla gelişen, büyüyen bir şehir. Çok fazla sorun da yok. Sizi tanımaktan çok mutlu oldum. Muğla Valisi olmak çok önemli. Siz de Valilik makamına gelerek bu şansı yakaladınız. Hepimizin sorumlulukları var. Tekrar sizin ve tüm   çocuklarımızın  bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.
Öğrencilerle uzun bir süre sohbet Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer,  çocuklara  kitap hediye etti.

Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR