Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
EDREMİT'DE MUTLULUĞA TOPLUCA EVET
13 Mayıs 2015 Çarşamba 16:47
EDREMİT'DE MUTLULUĞA TOPLUCA EVET
Edremit Kaymakamlığı ve Edremit Belediyesi tarafından düzenlenen toplu nikâh töreni ile daha önce resmi nikahı bulunmayan 11 çiftin nikahları kıyıldı.
Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplu nikah törenine, Edremit Kaymakamı Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkanı Kamil Saka, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, Edremit Roman Kültürünü Yaşatma Derneği Başkanı Tufan Zımba’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. 

Ekonomik koşulları uygun olmayıp, nikâh işlemlerini yapamayan 11 çiftin nikahını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka kıydı. Bazı çiftlerin çocukları ile birlikte katıldığı toplu nikahta Kaymakam Abdulhamit Erguvan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ve İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz da nikâh şahidi oldular. Belediye Başkanı Kamil Saka, evlilik kurumunun önemine değinerek evlilik müessesenin, sağlıklı bir şekilde devam edebilmesinin en önemli koşulunun birlikte nikâh masasında olduğu gibi hayat mücadelesi içinde alınacak kararlara da birlikte 'evet' demek olduğunu ifade etti. 

Nikah törenleri sonunda evli çiftlere çeyrek altın takan Başkan Saka, “Kıydığımız bu nikâhların da sizlere bir ömür boyu sağlık, mutluluk, bereket ve bolluk getirmesini temenni ediyorum.” dedi.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR