Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Kayseri Valiliği binası ışıklandırıldı
24 Temmuz 2015 Cuma 03:46
Kayseri Valiliği binası ışıklandırıldı
Kayseri Valiliği hizmet binasının ışıklandırmasının tamamlanmasıyla Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerin yer aldığı Cumhuriyet Meydanı’nda ışık ahengi sağlanarak farklı bir görsel güzellik
Kayseri Valiliği hizmet binasının ışıklandırmasının tamamlanmasıyla Roma , Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait eserlerin yer aldığı Cumhuriyet Meydanı’nda ışık ahengi sağlanarak farklı bir görsel güzellik oluştu.
Hem büyüklüğü hem de çevreleyen tarihi yapıları ile Türkiye’nin en güzel şehir meydanları arasında yer alan, yerli ve yabancı turistlerin ilk uğrak yeri olan ve Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan Valilik hizmet binası için Vali Orhan Düzgün’ün talimatıyla ışıklandırma tasarımı yapıldı.
Işıklandırma tasarımında Cumhuriyet Meydanı’ndaki Tarihi Kayseri Kalesi surları ve burçlar, saat kulesi ve Sahabiye Medresesi gibi önemli tarihi eserlerle Valilik binasının ahenk içesinde olmasına dikkat edildi.
Enerji verimliliğinin esas alındığı ışıklandırma çalışmalarında, 374 metre led ampülün yanı sıra duvar aydınlatmasında da wallwashwer olarak bilinen sistem kullanıldı. Projektörlerin iptal edildiği çalışma sonucunda yüzde 40 oranında elektrik tasarrufu sağlanırken, 4 kat daha fazla aydınlatma sağlanmış oldu.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR