Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
MEZİTLİ BELEDİYESİ PERSONELİ TEMİZLİK YAPTI-MERSİN
26 Temmuz 2015 Pazar 23:53
MEZİTLİ BELEDİYESİ PERSONELİ TEMİZLİK YAPTI-MERSİN
Mezitli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından oluşturulan ekip, ormanlık alanda temizlik çalışması yaptı.
Kuyuluk bölgesinde bulunan Çamlıca Mahallesi’ndeki ormanlık alanda gerçekleşen çalışmalarda, çoğunluğu kadınlardan oluşan temizlik işlerine bağlı personeller örnek bir davranış sergiledi. Özellikle son zamanlarda çıkan orman yangınlarını önlemek adına kolları sıvayan ekip, sabahın erken saatlerinde temizliğe başladı. Vatandaşların, Mezitli’deki ormanlık alanlarda piknik yapmak amacıyla en çok tercih ettikleri Kuyuluk ormanlarını temizledi. Burada orman yangınlarının önüne geçmek amacıyla özellikle vatandaşlar tarafından atılan cam kırıkları ve şişeler toplandı. Çoğunluğu kadınlardan oluşan ekip, özenle topladıkları çöpleri poşetlere doldurularak, ormanlık alanın temizlenmesini sağlandı.
"HERKES SORUMLULUĞUNU BİLMESİ GEREKİYOR"
Son günlerde çıkan orman yangınlarından dolayı derin üzüntü duyduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, vatandaşların ormanlara sahip çıkması gerektiğini hatırlattı. Piknik yapılan alanlarda vatandaşların bilinçli olması ve çöp atılmaması gerektiği çağrısında bulunan Başkan Tarhan, "Yaşamımız boyunca ihtiyacını duyduğumuz ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Geleceğimiz olan ormanlarımızın daha güzel olmasını istiyorsak, sorumluluklarımızın bilincine varmalıyız" dedi.
Ormanlara atılan çöpler konusunda belediye olarak pek fazla yeterli olamayacağının altını çizen Başkan Tarhan, "Tabi ki, yaptığımız bu çalışma yeterli değil. Hep birlikte el ele vermediğimiz sürece ormanlarımızı temiz tutamayız. En önemlisi de vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmasıdır. Bu konuda destek bekliyoruz. Ormanlarımızın temizliği için vatandaşlarımız olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmaya hazırız" diye konuştu.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR