Yazı Boyutu : Yazıyı Küçült Yazuyu Büyüt
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in 29 Ekim Mesajı Yayınladı-KAYSERİ
28 Ekim 2017 Cumartesi 03:53
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in 29 Ekim Mesajı Yayınladı-KAYSERİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'in 29 Ekim Mesajı Yayınladı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen Cumhuriyet’in en önemli miraslarımızdan biri olduğunu söyledi. Türk milletinin fakru zaruret içinde büyük bir kahramanlık göstererek düşmanı yurttan kovduğunu ve bu büyük zaferi cumhuriyet ile taçlandırdığını dile getiren Başkan Çelik, şer güçlerle mücadelenin milli iradeden taviz vermeden kararlılıkla sürdüğünü söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bağımsızlığı şiar edinen Türk Milleti’nin, egemenliğine kast eden düşmanlara karşı her dönemde mücadele ederek destanlar yazdığını belirtti. Türk Milleti’nin bir ve beraber oldukça aşamayacağı hiçbir engel olmadığını dile getiren Başkan Mustafa Çelik mesajında, “Ülkemizi parçalamak isteyen düşmanlara karşı tek vücut olarak verdiğimiz İstiklal mücadelesi bunun en güzel örneğidir. Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti üzerindeki hain planlarından vazgeçmeyen şer güçler, farklı zamanlarda ve farklı şekillerde planlarını devreye soksalar da aziz milletimiz bu oyunların hepsini bozmuştur. Milletimize ve devletimize karşı yapılan düşmanlıklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hak ettikleri karşılığı görecek ve her türlü şer odağı eninde sonunda kurutulacaktır. Çünkü devletimiz büyük, milletimiz kararlıdır” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’ni hafife alanların ve Türk milletini tanımaktan aciz olanların akıbetlerinin belli olduğunu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yok edileceklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü tehdidi milli iradeyle bertaraf ederek yoluna devam edeceğini söyledi. "Türkiye Cumhuriyeti’nin her geçen yıl çok daha güçlendiğini, bölgesel ve küresel önemini her geçen yıl daha da artırdığını dile getiren Başkan Mustafa Çelik, “Bu güçten korkanların koydukları engelleri İstiklal Mücadelesi ruhuyla aşacağız ve inanıyorum ki 21. yüzyıla damga vuran bir ülke olacağız. Bunu yapacak gücümüz ve kudretimiz var. Bu duygu ve düşüncelerle istiklal mücadelesini cumhuriyetimizle taçlandıran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Cumhuriyetimizin 94. Yılını ve halkımızın Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyorum” ifadelerini kullandı.
Bu içeriğe ait yorum yok. İlk ekleyen siz olmak ister misiniz?
Kategorideki Diğer Haberler
Sitene Ekle   |   Reklam   |   Künye   |   RSS
Copyright © 2018 Yerel Yönetim Haberleri. Tüm Hakları Saklıdır.
Yazılım & Tasarım : Mahmut ÖZDEMİR